Toen Momo, een Europese korthaar poes van 15 jaar oud, terugkwam van haar rondje buiten viel het haar eigenaresse op dat zij een wond op haar poot had. Momo leek verder niet ziek en liep ook niet kreupel door de wond. Toch besloot haar eigenaresse met Momo naar ons toe te komen.
Bij het onderzoek in de spreekkamer viel op dat de huid volledig door was. Vanwege haar dunne en beweeglijke huidje op haar poot werd het advies om het onder sedatie te hechten.
Momo is met haar 15 jaar niet meer de jongste, en is daarnaast bekend met een snel werkende schildklier waardoor er werd gekozen om haar onder aangepaste narcose te brengen. Bij een aangepaste narcose wordt er in de keuze van de narcosemiddelen en de dosering rekening gehouden met de leeftijd van de patiënt om het risico te minimaliseren. Momo kreeg een infuusje en werd nauwlettend gemonitord.
Toen Momo rustig in slaap werd gebracht werd de omgeving van de wond geschoren en ontsmet. Ondertussen kreeg ze ook alvast een pijnstiller en antibiotica toegediend. Vervolgens is de wond gehecht met losse knoophechtingen.
Hierna kon Momo al weer wakker worden, en vanwege de lichte sedatie verliep dit allemaal erg vlot. Om ervoor te zorgen dat de hechtingen lang genoeg blijven zitten en de wond niet weer open raakt heeft Momo een kap om gekregen. Voor de meeste dieren is een kap de eerste dagen best even wennen maar Momo lag er gelukkig direct comfortabel en spinnend mee in haar hokje.
Over 10 tot 14 dagen komt Momo op controle. Dan mogen de hechtingen verwijderd worden en kan de kap af. Hierna mag Momo ook weer lekker op avontuur naar buiten, waar ze hopelijk in het vervolg wat voorzichtiger is!